Як вибрати курси перукарів?

Як вибрати курси перукарів?

2017-05-29 19:15:06 Статті

Ви бажаєте за відносно короткий термін оволодіти професією перукаря? Тоді ваш шлях - на курси перукарів. Але як обрати такі курси, щоб не було розчарувань та марно витрачених часу і грошей? Сьогодні ринок освітніх послуг пропонує безліч різноманітних курсів перукарів тривалістю від двох тижнів до року. Навчанням перукарів в наш час займаються не тільки навчальні заклади перукарського профілю, але і салони краси, перукарні, косметично-торгівельні компанії. Ціні на навчання теж істотно різняться і досягають інколи захмарних висот. А якість навчання, при цьому, не має прямої залежності від її вартості. То ж на що слід звернути увагу, обираючи курси перукарів?

  1. Тривалість навчання на курсах перукарів. Як би вас не переконували, що за місяць з вас «зроблять» професіонала, не вірте. Це неможливо. Уміння і навички формуються поступово: від простих до складних. Можна, звичайно, «галопом» пробігти всю програму, але щоб навчитись, щось робити руками, слід тренуватись. А для цього одного-двох місяців недостатньо. Оптимальним терміном навчання на базових курсах перукарів , тобто «з нуля», вважається 4-5 місяців.
  2. Програма навчання на курсах перукарів. Перед початком навчання вас повинні ознайомити із програмою курсу. Добре, якщо зміст програми розміщений на сайті закладу, а ще краще, коли перед першим заняттям проводяться організаційні збори, на яких детально знайомлять із тематичним планом. Щоб не вийшло ситуації, коли, наприклад, на питання «А чому ми не вивчаємо технік фарбування волосся?», вам впевнено скажуть, що програмою це не передбачено. Зміст програм на різних курсах перукарів відрізняється, але «необхідний мінімум» базового курсу складають такі тематичні блоки: «Стрижка волосся», «Укладання волосся», «Фарбування волосся».
  3. Співвідношення теоретичних і практичних занять на курсах перукарів. Мета, з якою ви записуєтесь на курси перукарів – набуття практичних навичок та умінь виконувати перукарські послуги (стригти, укладати, фарбувати волосся). Саме тому особливо важливе місце в професійній підготовці перукаря займають практичні заняття. Записуючись на курси перукарів , в першу чергу поцікавтесь кількістю практичних занять. Нажаль, є такі курси, на яких слухачі пишуть місяць-два конспекти, потім їм показують декілька стрижок (добре, якщо «наживо», а то й іноді тільки на відео) і, якщо «клієнтів» знайдуть, то навіть «підстрижуть» одного-двох . В ідеалі, слухачі курсів перукарів займатись «письмом» не повинні. Теоретична основа курсу повинна видаватись у друкованому вигляді у формі методичних розробок, а викладач повинен займатись не «диктуванням», а роз’ясненням основних теоретичних положень. Це дає можливість скоротити час на теоретичну підготовку, яка оптимально не повинна перевищувати 20% навчального часу на курсах перукарів.
  4. «Приховані» витрати. Можна знайти курси перукарів із невисокою вартістю навчання. Але потім дізнатись, що інструмент «слід купувати» тільки у них. І на заперечення, про те що «у мене вже є перукарські ножиці», вам скажуть, що ваші не підходять, слід «викупати» увесь комплект інструментів. Здогадуєтесь, скільки це може коштувати? Саме тому поцікавтесь, чи залишать вам право самому вирішувати: за 50 гривень купувати ножиці, чи за 500 доларів. Те ж саме і з професійною косметикою для волосся. Вище вже згадувалось про організаційні збори, на яких слід чітко з’ясувати, які витрати можуть бути додані до ціни, задекларованої у рекламі курсів перукарів.
  5. Особливості організації навчання на курсах перукарів. Важливо з’ясувати в яких умовах відбуваються заняття. Навчання перукарському мистецтву повинно здійснюватись у спеціально обладнаному приміщенні, в якому кожен слухач повинен мати окреме «робоче місце» з дзеркалом, світлом, розеткою. У навчальному процесі повинні застосовуватись сучасні навчально-тренувальні засоби (манекен голівки для виконання зачісок, гумові накладки із волоссям для відпрацювання стрижок тощо).
  6. Досвід та репутація навчального закладу. Якщо у вас є знайомий, який закінчив курси перукарів, залишився задоволений і працює за спеціальністю, сміливо йдіть на ті ж самі курси. Тому, що найкраща реклама для курсів перукарів – це думка випускників. Якщо ж такого знайомого немає, поцікавтесь, скільки років навчальний заклад займається підготовкою перукарів. Не завжди, але у більшості випадків досвідчені заклади краще навчають, ніж ті, які тільки вчора відкрились. Це пов’язано із тим, що методика викладання постійно вдосконалюється та з часом «відшліфовується».
  7. Атмосфера навчального закладу. Атмосферу в організації створюють люди. Ви будете декілька місяців відвідувати курси перукарів, а це певна частина вашого життя. Ви ж не хочете, щоб за ваші ж гроші вам «псували нерви». Доброзичливість і уважність до кожного слухача , без сумніву, є необхідною умовою відносин між адміністрацією і слухачами курсів перукарів.


Ці прості поради допоможуть Вам зробити правильний вибір курсів перукарів та у подальшому стати справжнім професіоналом у сфері перукарського мистецтва.

Більш детальну інформацію дивіться на сторінці
курсів у Київській Академії перукарського мистецтва

Підпишіться на нашу розсилку

© 2020 Київська Академія перукарського мистецтва
Ліцензії Міністерства освіти і науки України ЛВ№000865-000545, АВ№443506