Віктор Олександрович Кавєрін - Викладач КАПМ

  • КАПМ
  • Віктор Олександрович Кавєрін - Викладач КАПМ
Увага! Приймальна комісія знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Світлицького 31/7. Графік роботи: пн.-пт. з 9:00 до 18:00; сб., нд. - вихідний

📚 Біографія та творчий шлях художника:

Ім'я художника Віктора Олександровича Каверіна відомо не тільки вузькому колу професійних живописців, але й пристрасним шанувальникам українського образотворчого мистецтва в різних країнах світу.

Віктор Каверін народився 11 березня 1950 року в м.Ужгороді. 1962-1969 р.р. - навчався в Київській художній середній школі. 1972-1978 р.р. - студент Київського державного художнього інституту.

У 1986 році був прийнятий в члени Спілки художників СРСР, зараз є членом Національної спілки художників України.

Свою творчу біографію Віктор Каверін почав студентом Київського державного художнього інституту, а з 1980 року твори художника експонуються на персональних, всесоюзних, республіканських і міжнародних виставках.

Важливу роль у формуванні особистості Віктора Каверіна зіграв його педагог - Данило Данилович Лідер - художник сценограф, засновник власної школи сценографії, неперевершений майстер образно-дієвої режисури сценічного простору, який виховав цілу плеяду українських сценографів, серед яких: М.Левитський, А.Олександровіч, С .Маслобойщікова, І.Несміянов і ін.

У сучасному українському образотворчому мистецтві творчість Віктора Каверіна займає особливе місце. У центрі творчості художника складний, суперечливий слов'янський світ з неповторною історією, природою, легендарними образами. Художником створено ряд різнопланових художніх полотен, в яких одночасно поєднуються щира відкритість, глибина, тонка психологічна гамма відчуттів з градацією від ліричних і меланхолійних нот до широких абстрактних експресивних мазків.

Творчу манеру художника характеризує застосування різких колірних контрастів, тонів і півтонів, динаміки і складної техніки як засоби виразності, які покликані реалізувати творчий задум. На його полотнах останніх років на першому плані - зображення людини, його почуттів і душевного світу. Портрети художника характеризуються тонким психологізмом і вмінням художника майстерно візуалізувати особистість, відобразити внутрішній світ людини, його життєвий досвід і долю.

Критики одностайно відзначають особливий дар художника і великий творчий потенціал, неповторну творчу манеру образного мислення художника, яка не вписується в ритм звичайних смаків і не йде в ногу з новомодними художніми віяннями.

Пульс живописної манери Віктора Каверіна - свіжий, натхненний, насичений величезним життєвим досвідом, індивідуальним ставленням до реальності. Творчість художника, з її самобутнім світоглядом, яскраво виділяється на загальному тлі культурно - мистецького розмаїття, сприяє подальшому розвитку і популяризації національної культури та мистецтв у багатьох регіонах України і за її межами.

Художні полотна Віктора Каверіна високо цінуються знавцями живопису за кордоном. Його картини: "Портрет театрального художника Данила Лідера", "Весільний портрет Даліла Форд", "Звільнення Києва в листопаді 1943 року" та інші знаходяться в приватних зарубіжних колекціях любителів образотворчого мистецтва. У 2006 році вийшов спеціальний випуск журналу "Художники України", присвячений творчості Віктора Каверіна.

Один з напрямків діяльності Віктора Каверіна - невтомна, творча робота на педагогічній ниві. Віктор Олександрович Каверін - талановитий художник-педагог, який прагне до постійного вдосконалення навчально-виховного процесу. У центрі уваги викладача - всебічний розвиток творчого потенціалу молодого покоління, формування художнього мислення та виховання у молоді тонкого розуміння образотворчого мистецтва. Віктор Олександрович працює в Київській Академії перукарського мистецтва з 2000 року.

🖌️ Художні виставки

1980 р. Республіканська художня виставка "Фізкультура і спорт"

1981 р. "Молодіжна республіканська виставка"

1982 р. Республіканська художня виставка 60 років СРСР

1983 р. Персональна художня виставка в Київському державному університеті

1983 р Міжнародний конкурс живопису молодих художників СРСР і НДР

1984 р Міжнародний конкурс портрета молодих художників СРСР і ЧССР

1986 р. Виставка художників Києва "40-річчя битви за Дніпро"

1986 р. Виставка молодих художників в Києві

1987 р. Республіканська художня виставка, присвячена 70-річчю революції

1988 р. Виставка київських художників до тисячоліття християнства на Русі

1991 р. Виставка, присвячена Голокосту в Бабиному Яру 1941 року

1992 р. Персональна виставка в Києві

1995 р. Виставка до 50-річчя Великої перемоги в Києві

1997 р. Персональна виставка в Міжнародному слов'янському культурному центрі в Москві

1998 р. Виставка, присвячена 60-річчю Київської художньої організації художників (Спілки художників України)

2000 р. Республіканська художня виставка, присвячена двотисячоліттю християнства

2001 р. Друга виставка-конкурс "Тренале живопису" в Києві

2006 р. Персональна виставка, присвячена 20-річчю трагедії Чорнобиля

2007 р. Третя виставка-конкурс "Тренале живопису" в Києві

2007 р. Персональна виставка в Будинку художника в Санкт-Петербурзі

2007 р. Республіканська виставка, присвячена Дню художника «Портрет молодої жінки»

2008 р. Республіканська виставка, присвячена 70-річчю Спілки художників України

2010 р. Персональна виставка в Республіканському Будинку художника в Києві

2012 р «Храмовий цикл», м. Київ, Галерея 36

2016 р. Персональна виставка в Міжнародному центрі культури і мистецтв «КПІ».

Альбом

Підпишіться на нашу розсилку

© 2021 Київська Академія перукарського мистецтва
Ліцензії Міністерства освіти і науки України ЛВ№000865-000545, АВ№443506