Фаліна Тетяна Анатоліївна - Викладач КАПМ

  • КАПМ
  • Фаліна Тетяна Анатоліївна - Викладач КАПМ
Увага! КАПМ оголошує набір на групи ДИСТАНЦІЙНОГО навчання! Увага! Є можливість вступу БЕЗ НМТ!

📚 Біографія та творчий шлях художника:

Чим цікавіше і багатше особистість художника, тим складніше визначити і описати його творчість. Ці слова можна віднести до творчості Тетяни Фаліної.

Її становлення як художника збіглося з бурхливим і драматичним часом відновлення української держави, відродженням національної самосвідомості українського народу, поглибленням інтересу до вітчизняної історії та культури.

Ще в дитинстві Тетяна проявляла інтерес до малювання. Але життя розпорядилося так, що професійне становлення її як художника почалося в 90-і роки в майстерні київського живописця В.О. Каверіна. У майстерні вчителя вона набувала не тільки знання з основ композиції, рисунка та живопису, але формувала своє самобутнє світогляд, уміння серцем і розумом відчувати і відтворювати складний світ людини.

Подальшу художню освіту художниця продовжила в Вінницькому коледжі декоративно-прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка та Чернівецькому університеті ім. Ю. Федьковича.

Мальовнича природа Карпат, самобутня народна культура цього краю, де збереглися традиції народного мистецтва, яке яскраво і повно розкриває душу українського народу, його одвічне прагнення до краси, добра, любові визначили творчі пошуки художниці. Розуміння сенсу людського життя, усвідомлення себе як людини серед людей, пошук гармонії людини і навколишнього світу, увагу до людських духовним почуттям ніжності, любові, турботи, вірності, надії - сфера художнього світу мисткині.

Художниця в своїй творчості намагається доторкнутися до різних проявів цього основоположного людського почуття, яким є любов. Любов як пристрасть, любов-захоплення, любов-закоханість, де людські почуття досягають свого апогею, коли людина може загинути або відродитися в новій духовній якості.

Світоглядну позицію Тетяни Фаліної можна визначити як ліризм. Незважаючи на суспільно-економічну і духовну кризу, яка зачіпає практично всі сфери сучасного українського суспільства, художниця залишається захисницею людини, як істоти, перш за все, духовної, призначенням якої є створення добра, краси і істини. Головну увагу автор приділяє пошуку гармонії людини і світу - природи, культури, людини, космосу.

Емоційно-особистісне єднання з природою, любов до рідної землі, радість життя, переживання її краси пронизують багато її картин. Художниця залишається відданою своїй світоглядної позиції і в своїх живописних творах продовжує відстоювати сутність людини як духовної істоти.

Навіть в таких простих, на перший погляд, композиціях, які відображають звичайні побутові речі, квіти, рослини, відчувається поетичне сприйняття повсякденного життя, небайдуже ставлення художниці до світу природи і речей, в якому вона живе.

Тетяна Фаліна і сьогодні залишається активним художником, завжди спрямована на пошук чогось вищого, духовного. Вона прагне відкрити шлях до таємних глибин людського буття, намагається сприймати і переживати його чистим і розумним серцем, змушуючи працювати свою душу і душу глядача.

Саме цьому вона і вчить студентів Київської Академії перукарського мистецтва, реалізовуючи себе не тільки в якості творця, але і в якості викладача малюнка, живопису, графіки.

🖌️ Художні виставки

2007 р. - Всеукраїнська художня виставка «Жінки України - митці», м Київ

2007 р. - Всеукраїнська художня виставка «Великодня», м.Чернігів

2007 р. - Персональна виставка, галерея «Майстерня», м.Київ

2008 р. - Персональна виставка, галерея «Грифон», м.Київ

2010 р. - Український тиждень мистецтв, Музей сучасного мистецтва, м Київ

2010 р. - Персональна виставка, галерея «Майстерня», м.Київ

2011 р. - Дні слов'янського мистецтва в Берліні

2011 р. - Санкт-Петербурзька тиждень мистецтв

2011 р. - Український тиждень мистецтв, Будинок художників, г. Киев

2011 р. - Всеукраїнська художня виставка «Різдвяна», м Дніпропетровськ

2011 р. - Персональна виставка, галерея «Вуньо-Арт», м.Київ

2013 р - Всеукраїнська художня виставка «День художника», м.Київ

2014 р - Всеукраїнська художня виставка «200 років Т. Шевченка», м.Київ

2016 г. - Персональна виставка в Міжнародному центрі культури і мистецтв «КПІ».

Альбом

Підпишіться на нашу розсилку

© 2024 Київська Академія прикладний мистецтв
Ліцензії Міністерства освіти і науки України ЛВ№000865-000545, АВ№443506